Bu çalışma  American Psychological  Association tarafından 2011 yılında konuşmacının yazarı olduğu   Couples Treatment for Domestic Violence: Finding Safe Solutions kitabında yer alan müdahaleyi detaylandırarak ele alacaktır.

Müdahale, çözüm-odaklı modeli  temel alır ve Yakın Partner Şiddeti deneyimledikten  sonra birlikte olmayı tercih eden çiftlerle çalışmayı hedefler. Müdahale programı çiftlere ya da  grup olarak çiftlere uygulanabilir. Çalışma danışanları uygun bir şekilde tanımayı ve müdahale modelinin net bir tanımını içerir.  

Katılımcılar   çalışmada ele alınan   terapötik yaklaşımları deneyimleme ve  role-play aracılığı ile yaşantılama imkanına sahip olacaktır. Son olarak, konuşmacı kendi çalışmalarından video örneklerini paylaşacaktır.

————-

Prof. Dr. Sandra Stith kimdir?

Kansas State Üniversitesi Aile Terapisi programında çalışmalarını  sürdüren Dr. Sandra Stith, üniversite tarafından seçkin profesör olarak tanımlanmıştır.

Çalışmaları partner şiddetine odaklanmaktadır.  Dört kitap editörlüğü ve konuyla ilgili 145’ten fazla makale kitap bölümü yazmıştır.  2011’de APA, NIMH fonu ile geliştirilen bir tedavi programını tanımlayan Couples Treatment    for Domestic Violence: Finding Safe Solutions adlı kitabını yayınladı. 2004’te Dr. Stith, Amerikan  Evlilik ve Aile Terapisi Derneği’nin Evlilik ve Aile Terapisine Üstün Katkı Ödülü’nü aldı.

2007’de   Amerikan Aile  Terapisi Derneği’nin  Aile Sistemleri Araştırmasına Seçkin Katkı Ödülü’nü aldı. 2013’te  Aile İlişkileri Ulusal Konseyi Üyesi seçildi.

—–

Kimler Katılabilir?

Çift ve Aile Terapistleri,  Psikiyatristler, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar,  Sosyal Hizmet Uzmanları, Aile Danışmanları, bu alanların yüksek lisans ya da lisans  programlarında okuyan üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri katılabilir.

Kontenjan sınırlıdır.

www.psieo.com  adresinden kayıt olabilirsiniz.

—-

Kayıt Türü Standart Kayıt12 Ağustos12 Ekim 2019
ÖğrenciÇATED Üyesi720TL + KDV
Mezun & Uzman800TL + KDV
  • Öğrenci indiriminden faydalanmak için öğrenci olduğunuzu gösterir belgeyi kayit@psieo.net adresine iletiniz. İndirim kodu iletilecektir.
  • ÇATED Üye indirimi için kayit@psieo.net adresine iletiniz. İndirim kodu iletilecektir.
  • İptaller: 12 Ağustos 2019 tarihinden önce gerçekleştirilen iptallerde ücretin %50si iade edilir.  12  Ağustos  2019 tarihinden sonra gerçekleştirilen iptallerde ücret iadesi yapılmaz.——

Program Akışı:

09:30 – 11:00    Atölye Çalışması (1,5 saat)

11:00 – 11:20    Kahve arası (20 dakika)

11:20 – 12:50    Atölye Çalışması (1,5 saat)

12:50 – 14:00    Yemek arası

14:00 – 15:30    Atölye Çalışması (1,5 saat)

15:30 – 15:50    Kahve arası (20 dakika)

15:50 – 17:20    Atölye Çalışması (1,5 saat)

Ücrete dahil olanlar: 

  • 1 günlük seminer katılımı, simültane çeviri hizmeti
  • Çay- kahve ikramları ve kahve molası büfesi
  • Seminere ait dokümanlar ve çalışma kağıtları
  • Yaka kartı, katılım belgesi

Kontenjan kesin kayıt sırasına göre dolar.

Kontenjan sınırlıdır.

www.psieo.com adresinden kayıt olabilirsiniz.